יום ראשון, 15 בינואר 2012

שכונה בירידה - יבנה הירוקה

יבנה הירוקה: לפני זינוק או לפני קריסה?
אליהו לוי-ארנבורג
זוכרים את זה?
זוכרים איך בשיא ימי הבועה המתקפה של שטיפות המוח, הפמפום והספינים, ניסתה ליצור באזז של אוויר חם לכל מיני ערי שינה מנומנמות בפריפריה כגון: יבנה, חדרה, אשקלון ובאר יעקב. תוך סיסמאות והצהרות בסגנון של: "הדבר החם הבא", "היעד הנחשק החדש של הזוגות הצעירים", "מוקד המשיכה הלוהט החדש" ועוד. כמובן שהקמפיין האופנסיבי נפתח בהרעשה תקשורתית באחד, או יותר, ממדורי הכלכלה וכולל בחובו סקירה היסטורית על המקום, הסבר על דרכי הגישה והתחבורה הנוכחיים והעתידיים (מתי שהוא אי שם), כמה זמן אורכת הנסיעה לת"א (רק "שכחו" לציין שהתזמון נכון ליום שבת ב-5 בבוקר), כמה אין בנייה חדשה בשכונות הותיקות (כאילו שקניית יד שנייה זו בכלל לא אופציה) ובכמה אחוזים כבר עלה שווי הנכסים במקום. כמובן שהכול מכוון להכין את הקרקע על-מנת להכווין את הקורא אל הפרוייקטים החדשים באזור, שכולם כמובן בנויים בסטנדרט "ירוק, מפואר, אקולוגי ויוקרתי".


במדורנו "שכונה בירידה" בחרנו הפעם לסקור את שכונת יבנה הירוקה ביבנה

מדור שכונה בירידה
שכונת יבנה הירוקה נבנית על מתחם של כ-800 דונם, מתוכננות בה כ-3,200 יחידות דיור והיא נבנית ע"י שלל חברות בנייה. ואכן, גם מקומה של שכונה זו לא נפקד ממסע הפמפום. וכך, בספטמבר 2010 החל באזז לקמפיין מתוזמר היטב של הפרוייקטים הנבנים בשכונה. ההרעשה החלה כשבגלובס פירסמו כתבה, שיותר נכון להגדיר אותה כתוכן שיווקי מאשר ככתבה, על יבנה בכלל ועל השכונה החדשה בפרט.


הכתבה נפתחת עם כותרת מפוצצת ועם תימחור מפוצץ לא פחות:
"יבנה - עיר לפני זינוק? 1.2 מיליון שקל לדירת 4 חדרים חדשה"
הכתבה כמובן בנויה לפי התבנית שלעיל ומשובצת במיטב הסופרלטיבים: "העיר המנומנמת מצטרפת לגאות בענף", "יבנה מסתמנת היום כעיר הלוויין הבאה", " המתחם הלוהט ביבנה". וכמובן לא שכחו לפמפם ש:"מחירי הקוטג'ים בשכונה עלו בממוצע בכ-55% בשלוש שנים" ולתת בחצי-קריצה ובין השורות צפי לתשואה עתידית: " בשנים הקרובות צפויה העיר לצמצם פערי מחירים מול ערים אחרות במרכז".

לא שוכחים שם גם לציין בכותרת המשנה - "מדד גלובס-אלדר: לאחר מספר שנים של קיפאון, צוואר הבקבוק ביבנה משתחרר - והעיר המנומנמת מצטרפת לגאות בענף". קראתם נכון, "מדד גלובס-אלדר" (!), להזכירכם: חברת אלדר שיווק פרויקטים, היא חברה פרטית המשווקת דירות יד ראשונה בכל רחבי הארץ – את הסקת המסקנות מכך אנו משאירים לקורא.פסטיבל המכירות של "תדהר על הפארק" לעמיתי חבר – הבליץ

כחודשיים לאחר מכן, בנובמבר 2010, וכהמשך להרעשה התקשורתית שהייתה רק הכנת הקרקע, הגיע הבליץ השיווקי בקמפיין בדמות פסטיבל המכירות הבלעדי של תדהר לעמיתי חבר, תוך הבטחה ל 15% הנחה ושאר הטבות מיוחדות. בפסטיבל המכירות - שכלל שטיחים אדומים, שנדליריים, בר והרבה אוכל משובח – נמכרו תוך שעות ספורות כ-510 דירות לעמיתי חבר, כאשר דירות 4 חדרים נמכרו שם במחיר של החל מ-929,000 ש"ח.
מערכת האתר נתנה ליום המבצע את שם הקוד: "הנגדים פשטו עם שחר":כיאה למבצע מכירות מתוכנן ומתוזמר היטב, לא ויתרו שם על אף כוח עזר ואפילו הטילו למערכה את 'העתודה המטכ"לית' בדמות הרמטכ"ל דהיום, רא"ל בני גנץ (צפו בווידיאו מדקה 1:35). וכמובן ששום מתקפה לא תהיה שלמה בלי הפעלת כלל הכוחות של הגייס התקשורתי תוך גיוס מילואים נדל"ני של כל אמצעי התקשורת:
"הבהלה לנדל"ן" - זעקו בחדשות 2 בפריים טיים (!), "650 מיליון ב-3 שעות" – דיווחו בגלובס, "510 דירות בשלוש שעות" – נמרחה כתבת שער על עמוד שלם ב"ממון", "הבהלה ליבנה", "מאות רוכשי דירות" - דיווחו בדה-מרקר, "המירוץ לדירה ביבנה" – פימפמו בכלכליסט, "תדהר מכרה בבת אחת 510 דירות" – זעקו ב-News1, "בנדל"ן היום" ואיפה לא?!

(צפו מדקה 4:45)


המנוחה על זרי הדפנה - תחושת אופוריה תוך התעלמות מהמציאות המשתנה
אם בתחילת 2011 עוד היה אפשר לפמפם ובאמת למכור דירות 4 חדרים בשכונה במחיר של 1.28 מיליון ש"ח, מ-י-ל-י-ו-ן-! - ב-י-ב-נ-ה-!. ואם עוד אפילו ביולי 2011 היה אפשר לצאת עם כותרת מפוצצת כמו: "כל הארץ בועה: מחירי דירות 4 חדרים ביבנה זינקו ב-20% ל-1.2 מ' ש' במחצית השנה" ולתזמר מנטרות שיווקיות כגון: "יבנה עלתה על מפת הנדל"ן ומחירי הדירות עלו בהתאם" – אז הדבר המהותי ביותר שהתרחש בשוק הנדל"ן בשנת 2011 הוא ההכרה בכך שהשוק התהפך. אל הפעולות הפיסקאליות של האוצר בגזרת המיסוי נוספו גם הרגולציות המוניטאריות של פישר ומעל לכל, ההכרה הכללית ביוקר הדיור והמחיה כתוצאה מהמחאה החברתית. אך מה לעשות, למרות המציאות המשתנה להם מול העיניים, המשיכו חלק מהיזמים להיות מכויילים בלוח השנה על שנת 2010, ואפילו בספטמבר ואוקטובר 2011 עוד המשיכו לפרסם ולשווק בשכונה דירות 4 חדרים במחיר של לא פחות מ-1.3 מיליון ₪ אצל יזם א' ודירות 4 חדרים במחיר של 1.38 מיליון ₪ אצל יזם ב'. וכאן באה נקודת התפנית החשובה ביותר במערכה.ניסיונות חפוזים להיפטר מהסחורה - נסיגה נמהרת בניסיון להציל לפחות משהו
לאחר שהשתחררו מהתחושה המשכרת של תקופת האופוריה, ולאחר שכנראה הפנימו ש"אחרי החגים" זה רק ספין ולא באמת, החלו היזמים בשכונה לחתוך מחירים תוך ניסיונות להיפטר מכמה שיותר סחורה היום כי מחר כנראה רמות ישתנו ולא לטובתם. על כן החלה אסטרטגיית הנסיגה במחירים תוך מלחמת מחירים בין הקבלנים:

בחזרה לבסיס האם
מכיוון שהתחלנו בפרוייקט של תדהר גם נסיים בו. שנה אחרי שהבטיחה ל 510 עמיתי חבר 15% הנחה בלעדית, חברת תדהר משיקה את שלב ג' בפרויקט 'תדהר על הפארק ביבנה'. כן חברים, הפעם לא צריך להיות איש קבע, לא צריך להצטופף בתורים ארוכים לכנסים, לא צריך לזכות בהגרלה, לא צריך לדחוף ולהידחף (זוכרים את התמונות מלפני שתי פסקאות?) – אפשר לבוא בנחת, ברוגע ובלי לחץ, ולקבל עוד לפני מיקוח מחיר של החל מ-970,000 ש" לדירת 4 חדרים (לפני מיקוח ומו"מ) וגם המיקום עדיף (הרי את הדירות שמשקיפות לבית הקברות דאגו בתדהר למכור לאנשי הקבע):
על רקע כל ההתרחשות הזו בגזרת היזמים והקבלנים ביבנה הירוקה, משעשע לראות איך כל הנדל"ניסטים בקבע ונגדי הנדל"ן – אלו שרכשו נכסים בכנס המדובר של תדהר והעבירו אליהם חלק נכבד מהמלאי של הקבלן, משעשע לראות איך הם מנסים כעת להיפטר מהסחורה תוך דרישת מחירים הזויים על הדירות שהם עצמם רכשו מתדהר, כשבין המודעות הרביעית והחמישית מבצבצת לה פרסומת של אותה חברת תדהר על אותה השכונה אבל ברמת מחיר אחרת לגמרי:


כנראה שלפעמים 'עדיף להיות חמור בטבע מאשר נדל"ניסט בקבע'.
עד כאן.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(*) איסוף החומרים, מודיעין חוזי, קומינט וטלינט הובאו ע"י שר המלחמה ,הנחש שחנק את הבועה - האנקונדה
(*)אין בתוכן באתר זה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן באתר זה אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והשימוש בתכנים המופיעים באתר זה הינו על אחריותו הבלעדית של הקורא. המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד ואין הנהלת האתר אחראית במישרין ו/או בעקיפין לתוצאות העלולות להיגרם כתוצאה מהסתמכות על תכנים אלו, שאינם באים במקומן של חוות-דעת ו/או עזרה מקצועית. כמו-כן, אין הנהלת האתר אחראית, בשום צורה שהיא, על מהימנותו ושלמותו של המידע המפורסם כאן.הכותבים כותבים בהתנדבות מלאה, ואין לראות בתכנים משום המלצה, אמת מוחלטת או אמת כלשהי, או ראייה למצב - אלא דעתו הפרטית והבלתי מחייבת של הכותב 

105 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

כל הכבוד אלי!
התמונה עם המחירים המצחיקים לא פחות מגאונית!!
זה נרשם יפה בדברי הימים של בועת הנדל"ן בישראל: שלב שאני קורא לו צוחקים כל הדרך לדירה.

אנונימי אמר/ה...

תקשיבו זה ממש לא מצחיק . מדובר באחת ההונאות הכי מסוכנות שעברנו פה בשנים האחרונות . הם הפילו אנשים טובים בפח . משפחות יתרסקו . זוגות יתגרשו . אנשים יתאבדו . לא מספיק לומר " אמרנו לכם" מדובר בשערורייה מבית היוצר של קבלני ישראל . המתווכים משולים לצבועים שמנסים לחטוף קצת בשר ... עיתונאים ושמאים בכירים שוחדו בכסף . הופעלו משרדי יח"צ כדי לטקבטק בתשלום . אבוי למדינה . אנחנו הולכים לקראת אסון . וכל זה בעבור בצע כסף , מרצדסים כסופים ונערות ליווי . אסון בפתח !

אנונימי אמר/ה...

אנשי קבע זו קבוצה חסרת השכלה ומוח
מצווה לדפוק אותם, והנה הקבלנים עושים עבורנו את העבודה
מזיינים את הטמבלים

אנונימי אמר/ה...

לא מבין מדוע מכנים את המסכנים בכינויי גנאי.
אנקונדה כה לחי,

נראה לי שלא רק חנקת אלא אתה גם הנחש שנשך את הבועה ....

אורי ירון אמר/ה...

המדהים הוא לראות את המחירים אותם דורשים אלה שקנו בשיא וטרם הפנימו שדירה ביבנה בבניין קומות לא יכולה לעלות 1.4 מיליון. בכל הונאת פירמידה נשארים המונים עם ההבטחות ביד לאחר שנשדדו ע"י מוכרי האשליות. מצחיק ומעציב כאחד.

אנונימי אמר/ה...

בתור מישהו שעבד עבור פרוייקט צבאי וראה את מה שהולך עם "נגדי הנדלן" , אין לי אלא להסכים עם 00:39 ...זה מה שקורה כשחצי מהיום אתה נמצא באתר של חבר ולא עובד .
הבעיה שלי היא שכשהחולירות יצאו לפנסיה בגיל 45+- , אנחנו נשלם להם את הפנסיה מהמיסים שלנו ...כלומר כל המשכנתאות האלה עלינו :(

Guy Shachar אמר/ה...

המצב הרבה יותר קשה! בחצי השנה האחרונה הקבלנים מכרו דירות בודדות בלבד. הם כמובן לא מציגים את הנתונים כמו שהם אלא מציגים נתונים שנתיים אשר מציגים תמונה לא כל כך קשה כי בחצי הראשון של 2011 עדין היו מכירות. בלי תזרים מזומנים הם יקרסו וזה עניין של חודשים ספורים. אני מאמין שתוך חצי שנה יהיו פה הרבה קבלנים על הקרשים וחיתוך המחירים יהיה משמעותי הרבה יותר. איך שזה נראה עכשיו, בועה שהתנפחה ב 3.5 שנים תתפוצץ בפחות משנתיים. למי שמתלבט אני מציע להאריך את השכירות בעוד שנה ולחסוך מאות אלפי שקלים במחיר הדירה.

אנונימי אמר/ה...

אנחנו זוג שכבר שנתיים אצל ההורים ויושבים על הגדר.. מדהים בעיניי לקרוא את הכתבה הזאת.
רציתי לספר לכם משהו קצר - לפני שבועיים בערך , לאחר שקראתי כתבה באתר זה, פתחתי את יד 2 והתקשרתי למודעת תיווך, מדובר בנכס במקום מרכזי בפ"ת - רח' רוטשילד. המחיר היה בעננים ומנופח - 1.2M לדירת 4 חדרים. בכל אופן , הגברת לא ידעה ולא זכרה על איזה נכס מדובר בהתחלה, אחרי שנתתי לה פרטים היא נזכרה שזה כבר לא אקטואלי מזה זמן..
המודעה היתה בחלק של הפרימיום - מודגשת !
ובכל זאת לא אקטואלית..?!?
מה יהיה אני שואל? כמה מרצדסים אפשר לרכוש ולא להרגיש שובע?
האם רק מחאה וישיבה על הגדר יחנכו אותם?
הרי כל מני משרדי תיווך, יחצנים וקבלנים ובעצם כל מי שמוכר בשוק מנסה ל"חנך" לתרבות קניה שמתאימה למוכר.
האמת, אני רוצה לחנך אותם מנה כפליים - איך..?
זוהי שאלת "המיליון"..

אנונימי אמר/ה...

ממונפי 2010 - תמונת מצב:


http://www.youtube.com/watch?v=eV1BiAyANHk&feature=youtube_gdata_player

פשוט ליפול

אנונימי אמר/ה...

מי שרוצה בקריסה כלכלית של אנשי הקבע הממונפים ושגשוגו הכלכלי ,שיקום יחזיר את המפתחות ויחזור להורים. השוכרים מוכנים לשלם כל שכר דירה שהמשכנתא שלהם עולה, אז אין להם כרגע שום דאגה. כל עוד אתם משלמים את המשכנתא שלהם, ידם על העליונה.

אנונימי אמר/ה...

אליהו,

כל הכבוד - התמונה האחרונה שווה אלף מילים

אפרת אמר/ה...

הקשיבו לסיפור ממקור ראשון.....

בעלי ואני, קצת אחרי החתונה, התעניינו בפרוייקט "המרשים, המדהים הירוק והמבטיח" של ח.ב.ר ביבנה (של תדהר). חמי,ז"ל, היה קצין בקבע כך שלבעלי כבן ממשיך, הייתה את הזכות להירשם להגרלה (זכות, עאלק.....). כמובן שכל הנסיבות, בתוספת לחץ מפמפום בלתי נלאה מכל כיוון אפשרי (התקשורת, ההורים, חמותי היקרה, בני משפחה, חברים, עבודה.........), גרמו לנו למהר ולהשתמש בזכות שמא...ייגמר. רק...תקשיבו לזה.....כמובן שלא עלינו בהגרלה (אלוהים אוהב אותנו. תודה תודה תודה)!!!!!!!!
מאז, בעלי ואני נתנו בלם מהותי בחיפושים והחלטנו לחכות לירידה (עוד טרם הפכתי לקוראת אדוקה של האתר, פשוט לא רצינו לפתוח בהתאבדות כזוג כ"כ צעיר).

והיום?חחחחחחחחחחחחח היום???? תקשיבו טוב – בעלי ואני לא מוכנים להתקרב ליבנה, גם לא תמורת 50% מהמחיר של תדהר. מדובר בעיר שהיא לא ממש עיר, שקצב ההתרוממות שלה איטי בטירוף....... בלי מרכזי קניות, בלי שירותי בריאות מורחבים, נקודת יציאה מפוקקת לכל כיוון.............
ניצלתי......

Emil , Jerusalem אמר/ה...

בוקר טוב לכולם,

00:35 - רשמת דברים קשים, את האסון אנו מנסים למנוע מזה כשנה וחצי. מעניין שאת סטנלי פישר לא הזכרת בתגובתך, בפוסט הקודם הוא הוצג כאחראי ראשי לבועה - ואילו אתה הדגשת לטעמי את האשמים האמיתיים בבועה, אם כי שוב - במילים קשות.

ידידי אורי ירון - כתבת דברי אמת פשוטה. דירת 4 חדרים רגילה אינה יכולה לעלות 1.4M . לא יכולה.

===============================================
כפי שאיני שותף לעליהום טוטאלי על סטנלי פישר - כך איני שותף לעליהום טוטאלי על אנשי הקבע.

כל אזרח לאחר שהשלים את חובתו למדינה רשאי לפנות לכל תחום עיסוק לפי תנאי העבודה הקיימים. איש קבע כמובן אינו תורם בעיניי יותר מנהג אמבולנס או טלפנית במוקד חירום של חברת החשמל.

חלקם של אנשי קבע אכן עובדים בתנאים מסוכנים, חלקם בשעות לא שגרתיות - אבל זו בחירתם ( למעט אלה שחתומים התחייבות מוקדמת ).

נכון, חלקם פראזיטים, חלקם אינם יעילים, חלקם מרוויחים 20,000 ש"ח על עבודה שא.ע.צ. היה מבצע תמורת 5-6 אלף בחודש. אבל כל הדברים הללו נכונים לגבי כלל הסקטור הציבורי.

גם צריך לשים דברים בפרופורציה - עלות רכישתה ובמיוחד תפעולה של צוללת אחת שקול למאות רבות של אנשי קבע.

אליהו לוי-ארנבורג אמר/ה...

תודה, אבל כל התמונות, הקישורים והחומרים ובכלל כל המחקר הובאו ונעשו ע"י אנקונדה - הוא המנוע האמיתי.

אנונימי אמר/ה...

הבעיה בתקציב הבטחון היא משכורות אנשי הקבע ,הפנסיות המוקדמות והשחיתות במכרזים- לא רכישת ציוד כגון צוללות,השומן שם אדירוזה בא על חשבון הסקטור הפרטי.

Emil , Jerusalem אמר/ה...

09:16 - סבבה, אתה טוען שצריך לקצץ בפנסיות או תנאי פרישה - אתה מוזמן לפעול.

שחיתות במכרזים - זה לא ייחודי רק למשרד הבטחון. משכורות נקבעות בהתאם למגוון פרמטרים, אני יודע שיש גם אנשי קבע נזקקים, אולם בענף המתאים בצה"ל יש רק חלופה אחת ויחידה - מעבר לתפקיד ברמת פעילות א'. איש קבע אינו רשאי בשום מצב להשלים הכנסה באופן חוקי.

אז שוב - לקצץ חובה , בפרט בעורף ( וזה נעשה למשל בהפרטת מטבחים ). להכניס יותר אזרחים עובדי צה"ל , יותר קבע קצר. יחד עם זאת מי יטיס F15 או ישיט צוללת או יפקד על חט' גולני ?

אנונימי אמר/ה...

מדד יד2 נותן אינדיקטור לא טוב. למישהו יש הסבר למה שקורה שם ?

אנונימי אמר/ה...

טפילי ועלוקות הקבע מהווים את העשירון העליון. אין חולק שיותר מ 90 אחוז מהקבע אינם לוחמים או תומכי לחימה. אנחנו מכירים את הזחיחות הבלתי נדלית שלהם. תחושת החסינות וההרגשה שאלוהים ברא את האדם לחוד ואת איש הקבע לחוד. אברך מקבל 900 ש"ח לחודש, ואילו רס"ן כלכלן בן 30 שחייו מסתכנים בהרעלת דיו או בחדירת חוד העט לעיניו חומס מכיסינו 20 ברוטו, ליסינג ב 200 ש"ח, והעלות של שכרו גבוהה הרבה יותר. פנסיה בגיל 43 ופמפום הבועה בחסות "חבר". לא דיברנו על סבסוד טוטאלי של חייהם, גנים, מס הכנסה מופחת, תארי סרק ללא שום זיקה לתפקיד שמזכים בשדרגו שכר, גיהוץ, נקודות ספורט וכהנה וכהנה תופינים. תגידו לי, איך אחוז המשתמטים לא יעלה. כולם זוכרים את דן חלוץ שהעדיף להציל את השקעותיו.
בקיצור, לא לרכוש דירות מטפילי הקבע שעשקו אותנו בשירותם הפרזיטי ועושקים אותנו כגימלאים צעירים התרים אחרי הזדמנויות נדל"ן.

ליאור אמר/ה...

בדקתי, ודירות 4 חדרים הוצעו לחבר ב - 929000, כלומר יחסית - 970000 בכתבה, מדובר ב"הנחה" של 4%.

הפרטים פה:
http://www.mcc.co.il/nad_gindi191010.html

צריך להשוות apples to apples, ולבדוק מה המטרז' של הדירות בפרוייקט החדש, מרפסת, מחסן, חניה, כמה אפשר להוריד אותם אחרי מיקוח וכו'.
אני מסכים שעליה ריאלית לא הייתה פה, אבל גם ירידה לא כ"כ. ימים יגידו (ונקווה שיגידו ירידה :) ).

אנונימי אמר/ה...

ל-אפרת 09:06 - עדיף שאת ושכמוך תקנו ביבנה ובפריפריה כי אחרת אתם גורמים סתם ללחץ מחירים בגוש דן. אם כולם ירצו לגור בריבוע של גוש דן ולא יפתחו את הפריפריה המחירים לא יחזרו להיות נורמליים.

אנונימי אמר/ה...

ימח שמם נשבר הזין מהעושק. בחיים אני לא אגיע לחלום הדירה איך שזה קורה.

יפעת אמר/ה...

שלום לכולם,
ראשית- אני מבקשת להסתייג מהדברים שרבים גאן אומרים על אנשי הקבע. אבי היה איש קבע, כך גם אימי, והם עבדו שעות לא שעות, ימים כלילות, יצאו לשבועות שלמים מהבית מבלי לראות אותנו והכל למען הפנסה. אז נכון, הצבא אפשר להם לפרוש בגיל 45- האם זו אשמתם? האם תוכלו לומר בלב שלם, שאם בשוק הפרטי היו מאפשרים לכולנו לפרוש בגי 45, לא הייתם עושים זאת? הבעיה היא אולי במערכת הצבאית שמאפשרת את זה, אבל לקרוא להם פרזיטים בגלל המערכת- זו ממש חוצפה. בנוסף, ההורים שלי, כמו אנשי קבע רבים, הם ממש לא נדלניסטים- יש להם בית אחד וזה מספיק להם, הרבה מאנשי הקבע הגיעו על מנת להתעניין עבור ילדיהם. אז חבל להציג את התמונה באופן מעוות.
לגופו של עניין- גם אני, כמו רבים אחרים, נרשמתי לפרויקט של חבר ביבנה (גם על אמא וגם על אבא), חצי שנה בלבד אחרי החתונה, עם הון עצמי של 80,000 ש"ח. בהגרלה רצה הגורל ורק אחד מהוריי עלה, כך הגעתי לת"א בבוקר יום שישי, נדחסתי כמו בקר בתור לרכישת דירה, כשמראש כיוונו לדירת 4 חדרים. בפנים נערכה הגרלה נוספת והיינו מקום 250 בערך, אך כשהגיע תורנו כל דירות ה-4 חדרים כבר "נחטפו". איש המכירות המיומן ניסה לשכנע אותנו לקנות דירת 5 חדרים, בתוספת משכנתא "מזערית" של רק 300 ש"ח בחודש, אבל בעלי ואני לא הסכמנו, וכך ויתרנו על זכותנו לרכוש דירה לאדם הבא שנפל בפח. היום, אחרי קריאה מתמידה באתר הזה ואחרי שבעצמי חשבתי שמחירי הדירות כבר איבדו כל פרופורציה, כמובן שאני מודה לאל שלא יצאתי בין המקומות הראשונים ושלא הצלחתי לרכוש דירת 4 חדרים במחיר הזוי.

אנונימי אמר/ה...

וואו....גאונות כל הכבוד! הסוף בכתבה, פשוט מוכיח את הכל כי אנשים שקנו פשוט יצטרכו להבין להפנים שמישהו פשוט מכר להם:"לחם בפיתה ומה זה יקר!!!

אנונימי אמר/ה...

לליאור 09:53,

המחיר של 929 א' לעמיתי חבר התיחס לדירות הזולות ביותר - אלו שפונות לבית הקברות.
כדי לקנות בשורת הבינינים הבאה הית נדרש להוסיף עוד כ-25 א' וכך הלאה ככל שהתרחקת מבית הקברות
להערכתי דירות בשלב ג' (מה שנמכר כעת) התחילו מ-980 א'...

אנונימי אמר/ה...

דירה חדשה 4 חדרים ביבנה לא צריכה לעלות יותר מ-100 אלף דולר. =380 אלף שקל. כל מי שקונה במחיר מעל כזה הוא מפגר מושלם.

תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו תפנימו ואל תקנו !

יבגני צצל אמר/ה...

אני מבקש להפסיק את ההסתה כלפי אנשי הקבע
זה לא רציני ולא לא מכובד
הם טעו והם יודעים את זה כבר היום
אבל לא צריך לזרוע מלח על הפצעים
זה לא עוזר לאף אחד

אנונימי אמר/ה...

חברים,

להפיץ להפיץ ועוד פעם להפיץ...
במיוחד לאנשי הקבע...

אנונימי אמר/ה...

כולם כבר מפנים, ואלו התחזיות:

הערכות: מדד המחירים עלה ב-0.1% בדצמבר; הדיור הוזל

כך מעריכים כלכלנים בשוק ההון לקראת פרסום המדד ע"י הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הערב (א') בשעה 18:30.
לפי כץ, סעיף הדיור במדד דצמבר צפוי לרדת ב-0.4%.


http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000715504

.

אנונימי אמר/ה...

ל 10:26,

חודש שלישי ברציפות...

אנונימי אמר/ה...

מצחיק לראות את המודעות של כל הסיבוביסטים מהסוג של "בעוד שנה וחצי נמכור ברווח של 20% אחוז" - מנסים להיפטר צהסחורה ולמכור את הדירות במחירי בועה על רקע הורדות המחיר של מי שאך לפני שנה וקצת מכר להם דירות מול הבית קברות, ממש מלחמה בין רוכשי 2010 לקבלנים שמכרו להםז. זה דינו של מי שמאמין לפימפומים של יח"צנים בשקל.

אנונימי אמר/ה...

דווקא עדיף שתושבי גוש דן יקנו ביבנה כדי לרווח ולדלל את הגוש מעודפי ביקוש.
צריך לשים כתבות על העומס הפיח הצפיפות והרעש בגוש דן כדי שאנשים יתרחקו ממנו.

אנונימי אמר/ה...

המון ויהיו המון פשיטות רגל ופינוי דירות. כן ירבו !!!! הכל בגלל ממונפים בורים

אנונימי אמר/ה...

אני רוצה לצאת נגד תופעה לא נכונה לדעתי שראיתי כאן בנושא ממשלות קודמות,
אם זכרוני אינו תטעה אותי הממשלה הנוכחית מכהנת כבר כמעט 3 שנים כלומר מאיזור אפריל 2009, לבוא עכשיו ולבלבל את המוח לגבי מה בנתה קדימה והמערך זה ללכת לטעמי יותר מדי אחורה, זה לא מעניין....
בגדול - צריך לפתח את הפריפריה ואני בכלל לא בטוח שצריך להמשיך לבנות בגוש דן, בכל אופן באפריל 2009 עוד לא היתה כאן בועה לטעמי כי אם עליות סבירות פלוס. אף אחד מאתנו לא יכול היה לנחש איזה צעדים היו ננקטים לו אולמרט או ברק או ליבני או השד יודע מי היה בשלטון אחרי אותו תאריך. את הבועה הזו היה על שטייניץ וחבר מרעיו לעצור והיה להם מספיק זמן.... תכף תאשימו את שמיר שלא חזה את העלייה מבריה"מ

אנונימי אמר/ה...

החוצה טרולי החוצה !

אנונימי אמר/ה...

11:56 יא גזען והם בכלל לא היתה להם דירה בבעלות מלכתכילה.

אנונימי אמר/ה...

גלובס ממשיכים לפמפם :
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000715572

אנונימי אמר/ה...

השכונה אולי בירידה אבל המדינה בעליה - אפקט המחאה התפוגג ועוד מעט נסגרות כל ההזדמנויות, ראו גלובס מהיום:
רוכשי הדירות מתעוררים לחיים? היקף המשכנתאות זינק ב-12% בחודש דצמבר ל-3.2 מיליארד שקל
נתונים שמפרסם היום בנק ישראל מצביעים על התעוררות בשוק המשכנתאות - עם עלייה של 10% בסך המשכנתאות בריבית משתנה ו-17% בריבית קבועה ■ בנק ישראל: "מחירי השכירות יתמתנו - אך עדיין יעלו בכ-4% השנה"
גם השכירות תמשיך לעלות, אוי זה כואב

אנונימי אמר/ה...

תבינו יע עלייה במכירות וירידה במחירים. אל תתבלבלו
הקבלנים חותכים מחירים ולכן האנשים קונים,
תדעו להבדיל בין עלייה במכירות וירידה במחירים
היום הלמ"ס מודיע על ירידה נוספת של 0.5
המדינה גם בירידה
ושלא יעבדו עליכם

אנונימי אמר/ה...

עדיין יש לציין כי היקף המשכנתאות בחודש שעבר נמוך ב-33% מהשיא האחרון שנרשם באפריל,

אנונימי אמר/ה...

.

שוק המשכנתאות עדיין עמוק במקפיא

.

דוד אמר/ה...

תחקיר מצויין וכל הכבוד.

קרוב לודאי, שאם בעיתונות הסטנדרטית היו תחקירים וכתבות מסוג זה, בועת הנדל"ן היתה הרבה פחות חמורה מאשר היום.

אנונימי אמר/ה...

ל12:54 היבנו שהתשלום על המשך הפימפום הועבר לגלובס אבל כותרת לא משנה מציאות מחירי הדירות ההזוים לא יחזיקו מים זהו השלטים בכל מקום מוכחים את זה בוא נראה שיהיה גבר ויעלה שכירות מיד עוזבים יש מספיק מבחר על ידי יד כמה דירות שלא מצליחים להשכיר כבר חצי שנה אתה יודע כמה זה כואב במיוחד בכיס לבעל הדירה עכשיו לך לישון על האף..

אנונימי אמר/ה...

שוק המשכנתאות עדיין עמוק במקפיא

צנח ב-33% מהשיא האחרון שנרשם במאי, ערב הודעת בנק ישראל כי בכוונתו להגביל את רכיב הריבית המשתנה במשכנתא לשליש מסך המשכנתא.
היקף המשכנתאות ברמה שהיתה בחודשי המחאה, ישנו גידול במשכנתאות גישור


http://www.buat-nadlan.com/2011/12/blog-post_1330.html

.

Mishka אמר/ה...

אליהו ואנקונדה תודה רבה
לדעתי ירידה על אנשי קבע לא במקום, האשמה על השיטה ועל המנהיגים, אלהם צריךלפנות

אנונימי אמר/ה...

זוכרים את הנביא שאמר שהכל תלוי בריבית? אז אמר..
"בתחזית מאקרו כלכלית לשנת 2012 מציין הבנק כי הריבית צפויה לרדת ל-2.25% בסוף 2012, לעומת ריבית של 2.75% בסוף דצמבר 2011"
כלכליסט מהיום.
אוי אוי אוי... שכירות תעלה, ריבית תרד, אתם יודעים מה זה אומר.

אנונימי אמר/ה...

ל14:22 זה אומר שניקנה במחיר יותר בזול (בגלל ההגבלות של פישר) ובריבית יותר זולה (גם בקבועה).
אוי אוי אוי מי ישלם מילון שקל ב30 שנה הבאות.....
לא אנחנו!

Mishka אמר/ה...

בוחבוט: "ראש עיר בארץ בקושי גומר את החודש"

בוחבוט הוא ראש שלטון מקומי...עוד שניה אני מתחיל לבכות...
רוצים לארגן תרומות לבחור ?

Noam אמר/ה...

לטמבל מ 14:22,
שכירות עולה? אולי רק אצל אידיוטים כמוך שמסתמכים על תחזיות. בינתיים - בבנק ישראל לא ממהרים כל כך להוריד את הריבית.
בעל הדירה שלי, שאני משלם לו 3600, ניסה לשמור אותי בדירה, ע"י טריק כלשהו. ברור לי שהוא רוצה אותי ,כי האזור שאני גר בו זה לא ת"א ואין 10 קופצים על הדירה, ולכן בטוח ששנה הבאה אדרוש הפחתה בשכ"ד.
לא ירצה - אין בעיה. יש כל כך הרבה דירות מיידיות וכל אחת מהן אפשר ללחוץ. ועוד טיפ - יש אנשים שההתמחות שלהם היא אריזה של דירות. משלמים כ 400 ש"ח והם באים ותוך כמה שעות אורזים את הבית. פשוט וקל.

אנונימי אמר/ה...

אנשי הקבע לא מסכנים. למעשה, אין אנשי קבע מסכנים ולא יכולים להיות. בשביתת הרופאים אמרו חלק מהם שבזמן שהם עדיין יעשו משמרות, רופאי הקבע יצאו לפנסיה (והם לרוב עוסקים במחקר וכד' אך לא בבתי חולים וקופות חולים). בשביתת העו"ס, אמרו חלק מהם שהקב"נים מרוויחים פי שלושה מהם ויוצאים לפנסיה כשהם נאבקים על העלאה של 500 ש"ח משכר של 5000. העו"ס עוזרים והקב"נים בודקים מי מתחזה. החרדים מותירים אבק לאנשי הקבע ומי שראוי להגנה על שכרו ופנסיה מוקדמת ושכר גבוה הם הקרביים ותו לא. ילדיי ילמדו מי עושק את אביהם ולא אזרה חול בעיניהם שמשרתי הקבע פועלים למען המולדת.

Noam אמר/ה...

מישקה אתה טועה.
יש כאן נקודה מאוד מהותית שהיא חלק מהפאזל של בעיית הדיור, שנקראת עידוד הפריפריה, וספציפית - מענקי איזון.
אתה יכול לקרוא על זה כאן: http://www.themarker.com/career/1.1615348

כמובן שאין הדבר נכון לגבי עיריות המרכז העשירות, שמתנהלות בצורה לא עיסקית ובזבזנית.

אנונימי אמר/ה...

הריבית תרד, השוכרים יטחנו... הריבוי הטבעי לא נפסק, ולך תסביר לילדים שצריך להגיד שלום לחברים ולביה"ס..
החיים זה לא רק כסף.

יפעת אמר/ה...

אנונימי 15:47- אנשי הקבע לא מסכנים וגם לא מתמסכנים. ההיפך הוא הנכון- הם עובדים בתנאים שהציעו להם, והדבר כולל גם את תנאי הפרישה. כפי שציינתי, זו לא אשמתם וגם לא נזקף לזכותם. זו מציאות שלא הם יצרו. אנשי הקבע עצמם הם לא אלו שעושקים אותך, ושוב- ישנם כאלו שעובדים המון, לא קרביים, אבל זה לא קשור לעובדה שתנאי השכר וההעסקה שלה לא נקבעו על-ידם! אתה רוצה להאשים מישהו, תאשים את המדינה, את משרד הביטחון, את הצבא, את המערכת - אבל לא את העובדים עצמם. בסופו של יום, הם רק טיפה בים האנשים אשר רכשו במחירי בועה, ובמובן הזה אני מרחמת עליהם חלקית ומאשימה אותם חלקית, בהתנפחות הבועה. אז כמובן, תוכל ללמד את ילדיך מה שתרצה... רק שדעות קדומות והכללות מעולם לא הועילו לאיש.

Noam אמר/ה...

לאנונימי הדביל,

עכשיו הגענו לריבוי הטבעי... אבל משום מה שכחנו להזכיר שריבוי טבעי מוגזם הוא בעיקר אצל חרדים והם הרי לא יקנו אצלך (במקרה ואתה קבלן). מה שעוד שכחנו להזכיר זה שדירות בבנייה פעילה בשיא, ויותר מזה - הודלי"ם בדרך: הרבה הרבה קרקעות שיצאו לשוק.

בקיצור - זה לא המקום למנטרות שחוקות של "ריבוי טבעי". אבל דביל נשאר דביל...

אנונימי אמר/ה...

תענוג של כתבה.תודה לאליהו ואנקונדה.
לא הבנתי על מה הויכוח בתגובות לגבי הנגדים.כולנו מכירים מבפנים את המערכת הצבאית ולכן לכולנו גם יש דעה די מוצקה מהי הרמה של הנגד הממוצע.
זה כמו להתווכח האם קישוא טעים או לא,כולנו טעמנו ולכולנו יש דעה בעניין...אני חושש שגם רובנו די מסכימים.לגבי התנאים שלהם אני מסכים בגדול עם אמיל ואשמח אם אי פעם מאזן הכוחות הפוליטי יאפשר להפוך את הצבא למנגנון יעיל חכם ושרירי בלי השומנים הרופסים המיותרים שכולנו מממנים לשווא היום.

אנונימי אמר/ה...

חברים זה הפייסבוק של יאיר לפיד, אנחנו יודעים שהוא קורא בו כי הוא מעדכן סטטוסים מדי פעם
יאיר לפיד פייסבוק
אני כתבתי לו הודעה בקיר שמתארת בקצרה את מצוקת הנדל"ן, מבהירה שהיא משותפת ומעניינת דור שלם וביקשתי את ההתייחסות שלו וההצעות שלו לפתרונות.
אני מציע שרבים יכנסו ויעשו אותו דבר, מעבר לעובדה שיש סיכוי למפלגה שסוף סוף תייצג אותנו, גם אם זה לא יתממש, היום יאיר לפיד הוא נותן הטון,
הוא האייפון של הפוליטיקה, כולם יסתכלו מה הוא עושה וינסו לתת תשובה הולמת, אם נצליח לשכנע אותו לפרסם מצע שמתייחס למצוקת הנדל"ן וכולל התחייבות ברורה להורדת מחירי הדירות לממוצע של 90 משכורות לדירה ממוצעת, כולל התחייבות למיסוי קרקעות מאושרות לבנייה וכולל התחייבות לשינוי שיטת המכרזים של המנהל (ועוד כל הדברים שדנו בהם באתר), כל המפלגות יישרו קו.
זה דורש 3 דקות מזמנכם ואין פה מה להפסיד, רק להרוויח.

לוקו

אנונימי אמר/ה...

פישר העשיר שיש לו כבר דירות לא יתן לכם לקנות דירה בחיים הוא יעשה הכל שהמחירים ישארו אותו דבר אבל אם אתם עם ישראל תפסיקו לקנות דירות אז השוק יעשה את שלו והמחירים יצנחו למה בכל העולם המחירים נופלים ורק כאן עולים כי אנחנו עם של פראירים ? אז די לקנות במחירים כאלה

אנונימי אמר/ה...

מריצי הנדל"ן חוגגים את נתוני המשכנתאות של החודשיים האחרונים, על אף שעדיין מדובר בנפילה קשה מהשיא של תחילת השנה.
יש לי שאלה: נתוני המשכנתאות, בהנחה שמצביעים על עליית מספר העסקאות, קיימים בסביבה של מחירי דירות יורדים (כבר כמה חודשים לפי הלמ"ס האוצר והשמאי הממשלתי). מאחר שלפי מיטב ידיעתי, חוץ מירידת מחירים מסוימת אצל קבלנים ממונפים אין זליגה גדולה מטה במחירי היד שניה, האם ניתן להצביע על עליית החלק היחסי של נכסים "זולים" יותר ודירות נחותות במחיר מנופח בעוגת העסקאות? רוצה לומר, האם זוג צעיר או משקיע שלא יכולים לגייס מיליון וחצי שקל לדירת ארבעה חדרים באזור סביר רוכשים במקום דירת שלושה חדרים בתשע מאות אלף באזור גרוע? אם קיימת מגמה כזו, זו יכולה להיות תופעה שמאיטה את ירידת מחירי הנדל"ן שאנו מייחלים לה, כי היא מייצרת כאילו איזון בתזרים הכסף בענף. כמובן שזה רק דוחה את פיצוץ הבועה, משום שבעלי הנכסים הסבירים המנופחים ברמה שקונה רגיל לא מסוגל לרכוש (מעל מיליון שקל) יתייאשו בסוף, יורידו מחירים ויפילו גם את הדירות הזולות יותר. חברים, אנא התייחסותכם.

עוד דבר שצריך לזכור, הרוב הגדול של עסקאות בנדל"ן מבוצע בנכסי יד שניה, לכן הייתי לוקח כל נתון שהקבלנים מפרסמים בערבון מוגבל, לא רק משום שהם שקרנים, אלא פשוט שהנתח שלהם בשוק קטן. אפילו אם תהיה עליה של 20% במכירות יד ראשונה (כתוצאה ממבצעים והרדמת מוכרי יד 2), ירידה של 6 או 7 אחוז בעסקאות ביד שניה מחסלת עליה זו בקלות.

אנונימי אמר/ה...

הוקם אוהל ברוטשילד פינת נחמני כל מי שיכול/ה להגיע למקום ולתמוך שת/יגיע!!!

אנונימי אמר/ה...

מי שחשב שהמחאה הסתימה ישן בעמידה.
אלימות בהפגנה נגד פינוי מאהל התקווה - 15.1.2012
תיעוד וידאו של ההפגנה. באדיבות מגפון:

http://www.youtube.com/watch?v=h48kqX1RjIQ&feature=player_embedded

.

אנונימי אמר/ה...

ברגעים אלו: מקימים עוד אוהל ברוטשילד

אנונימי אמר/ה...

יש שביתה בעיריות, הפקחים מנוטרלים, יש לנצל מצב זה ולבנות אלפי אוהלים ולקבוע עובדות בשטח. מהפכה - הון שלטון ריקבון.

בואו לתמוך.

אנונימי אמר/ה...

טוב, נשברתי. הולכת אחרי הלב. והלב, הוא רוצה לרוטשילד. בואו גם!

אנונימי אמר/ה...

אנשים
פותחים אוהלים שוב ברוטשילד
תגיעו
חייבים ללכת עד הסוף אסור לתת לשילטון להתיש אותנו
קדימה אני בדרך לשם
בלי פחד עד הסוף בנחישות ביחד!!!!

אנונימי אמר/ה...

רוטשילד פינת נחמני בונים מאהל מחדש בואו בהמוניכם!

אנונימי אמר/ה...

המהפכה התחילה ...צאו לרחובות רוטשילד ..זה עד הסוף .

Moti אמר/ה...

צילום מסך תמונה אחת שווה אלף מילים

אנונימי אמר/ה...

אלף מילים ומאות אלפי שקלים!

אנונימי אמר/ה...

אוי כמה שטויות וכמה שטויות אנשים רושמים..
כל העיתונים טועים ואתם צודקים..נכון!

אני קניתי בשלב ב (גם דרך חבר - אנשי קבע) בפחות מ 1.2 מליון דירת 5 חדרים 120 מ"ר.
מציע למי שמעניין אותו לחפש דירת 5 חדרים במחיר הזה היום.. ביבנה !
אגב - לפי תיכנוני הממשלה והתיכנון האזורי - יבנה הולכת להיות אחת הערים הכי מפותחות באזור (מאוד דומה למצב של רחובות לפני 10 שנים)..

ניפגש בעוד 5 שנים שלאנשים יפול האסימון..
ובהצלחה לכולם!

אנונימי אמר/ה...

ל-17:25, מה אתה רוצה? חיזוקים? - קנית דירה? בהצלחה ומברוק.

אגב, דחסו לך חמישה חדרים על שטח של ארבעה חדרים.
אבל לא נורא, לפחות בשיחות יום שישי תוכל
להתרברב שקנית דירת "חמישה" חדרים. עצה שלי, תחלק 3 מהם ל 4 ואז בכלל תוכל להגיד שקנית דירת 6 חדרים ושדפקת את כולם.

בהצלחה עם דירת החמישה חדרים עם אופציה לשש :)

Noam אמר/ה...

ל 17:25: אני רואה בפרסומת 4 חדרים ב 970, מה אתה רואה?

אנונימי אמר/ה...

מציעים דירת 4 חדרים בשטח של 85 מר החל מ 970K למרות שזה שטח של דירת 3 חדרים

מרמים את כולנו

אנונימי אמר/ה...

אחלה תחקיר כל הכבוד לכם.

אנונימי אמר/ה...

לכל אלו שחושבים במקום שהוא יותר טוב .. מי שקנה ביבנה כנראה חיפש עיר קטנה ושקטה ולא חיפש לגור עם כל מיני צפונבונים כמוכם בת"א רמת גן גבעתיים ופתח תקווה .. אנשי קבע לא מטומטמים .. פשוט נוח להם שישי מישהו שמארגן עבורם הכל ... והדירות יפות וחמודות ..וגם ערך הדירות שלכם יורד להזכירם .. כל אחד משחק אותה כאילו הוא גר בדירה הכי טובה שיש ... הקנאה יכולה פשוט להרוג ... הפרוייקט מעולה ומי שמתחרט שקנה שם היה צריך לעשות שעורי בית לפני . ולא לרוץ רק בכלל המחיר ..

אנונימי אמר/ה...

אני ממש לא מבין על מה מדובר,

הכתבה ברובה נכונה,

אבל..להגיד שמי שקנה דירת 4 חדרים חדשה מקבלן במיליון שקל הוא אדיוט? למה?

גם שהבועה תתפוצץ לא ימכרו דירות 4 חדרים פחות ממיליון ש"ח

ובתור תושב יבנה זאת עיר שרק הולכת לעלות מחירים כי הביקוש עולה על ההיצע

תמתינו

אנונימי אמר/ה...

זה ירד מתחת למיליון כמו גדול
במיוחד הפריפריה כמו יבנה

אנונימי אמר/ה...

קראתי את זה,
רוכשי חבר נפלו באחד הפחים הגדולים בהיסטוריה של המדינה
מכרו להם זבל בטיזי נאבי במחיר ברלין

אני בהלם

כל הכבוד לאתר על חשיפת הטיפשות של אנשי קבע

אנונימי אמר/ה...

זה תהליך טבעי בו אוכלוסיה חסרת השכלה ומאותגרת שכלית
משלמת ותשלם שנים על עוולות של העשירים

עולם כמנהגו נוהג-טוב לי בקבע
חייכו למצלמה טמבלים במדים
נדפקתם פעם נוספת

אנונימי אמר/ה...

הטמבלים בקבע מעבירים את הפנסיות שלהם לקבלנים - למה המיסים שלי צריכים לעבור לקבלנים ע"י הטיפשים במדים?

ובכלל, למה שמישהו ירצה לקנות דירה עם נוף לבית הקברות של יבנה? מה, הוא צריך להכין את עצמו לסביבת המגורים של אחרי גיל 80? הגיון של נגדים, לך תבין.

איך אנשים שורפים את הפנסיה שלהם בשביל שמפניה זולה, מיני פוקצ'ה וקצת עיניים מהמוכרנית - לא להאמין. וזה עוד אחרי שדחסו אותם בתור כמו איזה עדר כבשים, רק היה חסר שמישהו ייצעק עליהם "יאללה, ברה-ברה, אודרוב"

מקרה אנתרופולוגי.

אנונימי אמר/ה...

אנשי הקבע בכלל לא עשו טעות... יבנה עיר קטנה כמו נס ציונה וירוקה עם חינוך מעולה!! והמחירים שאנשי הקבע קנו את הדירות הם בכלל לא גבוהים..שימו לב :
דירת 3 חדרים חדשה מהקבלן נמכרה תמורת 779000 ש"ח!! ו 4 חדרים נמכרה תמורת 929000 ש"ח !! עכשיו אני שואל אתכם איפה אתם יכולים למצוא דירות חדשות מהקבלן מטר מהרכבת במחירים כאלה ? שאתם 5 דקות מכל מקום ? 3 דקות מרחובות 3 דקות מנס ציונה 10 דקות מראשון 10 דקות מאשדוד 10 דקות מבת ים\חולון?

אנונימי אמר/ה...

תושב חדש ביבנה
העסקה הינה טובה
הקבלן עושה עבודה מצויינית והרוכשים יקבלו הדירה (דבר שלא מובן מאיליו במדינתנו) במועד!!!
מי שקונה הדירה למגורים אינו צריך לחשוב על תנודות במחירים שנובעים משיקולים שונים ומשתנים אחת לכמה חודשים...
מי שקונה להשקעה- מצבו מצויין ויש לו כבר דירה, הוא לא מטומטם כמו שהציגו זאת קודמי !!!!
אולי היה יכול להרוויח יותר בהשקעה אחרת אך זה כסף עודף שלו וזכותו לעשות רכישות כאוות נפשו מכסף שהשיג ביושר !!!
שבת שלום !!!!!!!!!!!

אנונימי אמר/ה...

דירה רוכשים לטווח ארוך ולא לשנה שנתיים
בסופו של יום המחירים יעלו ואני מעדיף להיות בצד של רוכש הדירה ולא כותב ומשמיץ ??
כגימלאי צהל צר לי על מה שרבים כותבים, חתמנו לשרות בקבע ושרתנו בכל מיני מקומות שאדם סביר לא היה עושה היום, עבודה יום יומית מעל 14 שעות ביום כולל תורנויות ושבתות, תרגילים והקפצות לבסיס בכל כוננות וכל זה ללא תייגמול של שעות נוספות או תיגמול על קריאות שמשולם כיום לעובדים !
גם היום הבת שלי קצינה בקבע ומקדישה מזמנה ומרצה והשכר שלה 4000 נטו אבל היא מרוצה מהשרות ומהעשייה שלה.

אנונימי אמר/ה...

עיני ראו את הפרוייקטים מבפנים דירות קטנות מאוד
מסוגננות מאוד לא יפה מטבח קטן היכן אילן פיבקו היה שעיצב לדבריהם את הפרוייקט אולי הוא קבע את הצבעים ותכנן אך יראה הבניין חיצוני חיפוי שיש שחור מבריק וריבועים בצבע עץ .
מרפסת הדירות פונות במרחק אפסי בין בניין לבניין
לגבי השכירויות שרצות ביד 2 של אנשי קבע שקנו להשקעה זה לא רחוק כאשר זה יהיה בנוי להיות סוג של תחנה מרכזית הישנה . לא סתם זאת לא השכונה הירוקה אלה גן ראובן ולא סתם יש פער בין המחירים
הקרקע בשכונה הירוקה יותר שווה מהאזור של תדהר
זו האמת . ויש לציין שלא קניתי שם ....
עוד כמה שנים שהכול יהיה בנוי אנשים יבינו שההצע גדול והמחירים באמת יצנחו

אנונימי אמר/ה...

לכל מי שמעוניין לקנות דירה ביבנה ביחד עם כל השקרים שמוכרים לכם, אני ממליץ לראות את הסרטון הבא שנתקלתי בו לאחרונה, שכל יבנאי שגדל בעיר הזאת יכול להזדהות עימו, ככה זה היה לפני 10 שנים ושום דבר לא השתנה גם היום.. צפייה מהנה!!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UZL6FU2QKh0

אנונימי אמר/ה...

בתור מתווך למעלה מעשור באיזור נס ציונה רחובות וב-5 שנים האחרונות גם ביבנה אני מכיר את השוק הרבה יותר מרוב החכמים שזורקים פה דעות שונות.
דבר ראשון יבנה אומנם עלתה בשנים האחרונות ב-50%
אבל היא עדיין העיר הזולה ביותר לעומת ערים אחרות סביבה, לדוגמא נס ציונה יקרה מיבנה ב-30% ואפילו 40%, וגם בנס ציונה אין שום דבר מיוחד, דירת 5 חד' מקבלן באיזור 1.8או 5 חד' בשכונת הארגמן יד שניה מסודרת באיזור 2 מליון ש"ח על דירה של 120 מטר . אומנם אשדוד היא עיר מפותחת אבל אין שום סיבה שעיר במיקום כמו שלה תגיע למחירי הדירות שיש שם. ראשון לציון עלתה ובצדק כי היא מאוד התפתחה בשנים האחרונות וגם ממקומת במיקום מצוין. נחזור ליבנה, המיקום של העיר הוא מצוין, עיר קטנה, 2 דקות ברכב אתה או ברכבת מערב או במזרח כביש 4 במרחק דקה נסיעה, קרובה מאוד לים אבל לצערה החוף משמש את צה"ל, חוף פלמחים במרחק 10 דקות נסיעה,אבל גם לתושבי ראשון מזרח המרחק הוא אותו מרחק,אומנם היציאה הישנה של העיר לכיוון כפר הנגיד היא באמת צפופה, אבל במערב שינו כבר את הכניסה והולכת להיות עוד כניסה במערב יבנה קצת יותר דרומית. העיר בתנופה וזה לא הולך להיפסק בשנים הבאות. מוכרים במצליח במחיר כמעט זהה ליבנה שמצליח יש לה מיקום על הפנים צמודה לרמלה ואין לה אפילו ולא יתרון אחד על יבנה. לסיכום: 970 אלף בתדהר אלו אנשי קבע שזכו אף אחד לא יכול לבוא ולקנות שם דירה במחיר הזה אלה אם כן זה באמת דרך חבר, ולגבי העיר עצמה ומחירי הדירות בה, כמו שעלה בכל הארץ מחירי הדיור בארץ בעשרות אחוזים ככה גם עלתה יבנה, אומנם קצת באיחור מכיוון שלא היה בה בניה חדשה עד לא מזמן אבל הכל עלה וגם היא. לבנתיים ירד המחירים או לא זה רק באויר. ברגע זה הקניה הטובה ביותר לעשות זה ביבנה 4 חד' מתחיל 1.180.000 ו 5 חד' קצת פחות מ- 1.300.000, העיר בסגסוג ממוקמת במיקום טוב, במידה והיא תירד אז כל המדינה תירד אז לא משנה איפה תקנו שיהיה ירידה במידה ותיהיה אז בכל מקום תיהיה ירידה, עד אז כל מי ששוקל הייתי ממליץ לו לקנות ביבנה, עסקאות נדלן ביבנה בשנים האחרונות הן מרובות ולא סתם, הרבה באו מערים ליד בגלל המחירים הגבוהים בערים השכנות, בתור אחד שחיי את השוק הייתי ממליץ על יבנה, מעבר לזה כל אחד יעשה מה שנכון לו.

אנונימי אמר/ה...

שלום לכולם ,קראתי את כל התגובות כאן ואני מודה שאני דיי מבולבל ,בתור אדריכל ומעצב יוצא לי לראות לא מעט דירות בפרוייקטים שונים ,ואני מעצב לא מעט דירות מקבלן ללקוחותי. לאחרונה מכרתי את דירת הרווקים שלי בבת ים ,ואני ואשתי מצפים להתרחבות המשפחה. מזה זמן מה אני מחפש דירות בגזרת המשומשות וגם שם לא ניתן ללקק דבש והמונח "מציאה" פסח מן העולם. באיזור נווה חוף שהיא שכונה הממוקמת באיזור הים בראשל"צ וגובלת עם בת ים ,דירת 3 חדרים 78 מ"ר עולה סביב 1.200.000ש"ח ולרוב מצב הדירות סביר ונורמלי וטו לא. נכנסתי באותה שכונה למשרד המכירות של חברת אזורים שבונה גם ביבנה הירוקה, תקשיבו טוב! לדירת 4 חדרים עם חניה מרפסת ומחסן ,ואני מדגיש קומה ראשונה בלבד! תאלצו להיפרד לאחר הנחה מ1.860.000ש"ח ,הם היו נחמדים וזה כולל גם עו"ד.
בערב הייתה לי שיחה אקראית עם חברה שגרה בבית פרטי ביבנה ,נושא הנדלן עלה בשיחה והיא המליצה בחום שאשקול מעבר קצת יותר דרומה אך עם מחיר שפוי לדבריה. התחלתי לחפש באינטרנט חומרים וכתבות על יבנה הירוקה ,וכך גם הגעתי לאתר כאן. ואני שואל ואם באמת יש מישהו שחוץ מלדבר על אנשי הקבע ,שכרגע לא אגיב בנושא אם כי יש לי הרבה מה להגיד ,יכול להעביר מידע מהימן לגבי החברות הבונות וטווח המחירים ,האם זה ראלי ליבנה ובכלל. לדוגמא פרסום שמשך לי את העין. פרוייקט של אזורים מציע מיני פנטהאוס 5 חדרים ב1.465.000ש"ח. האם אני מאותם פראיירים שחושבים שזה מחיר לא רע? או שזה ראלי.
אשמח לכל עזרה. תודה :-)

אנונימי אמר/ה...

אני המתווך שכתב תגובה מעלייך אז אני יתן לך כמה טיפים כי אני מכיר את יבנה ואת כל הקבלנים שמוכרים שם: דבר ראשון פרויקט אזורים לא נמצא בתוך השכונה הירוקה הוא נמצא על רחוב שדרות דואני בין השכונה הישנה לבין לב יבנה - בונים שלושה בניינים של אזורים שם כן המחירים שם ריאלים אבל המיקום לא מומלץ. יש הרבה קבלנים בשכונה הירוקה כמו שמעון צרפתי, גיא ודורון לוי( גולד פרימיום), אביסרור, פרץ בוני הנגב, ועוד הרבה אחרים, אני הייתי ממליץ לך על פרויקט הום לוקסורי של חברת מבנים ונתיבים, החברה בעלת ותק של עשרות שנים, ובעל החברה אלי עטיה קיבל בשנת 2012 את התואר "רב קבלן" מכל הקבלנים בארץ, המפרט שלהם עשיר ביותר מתחיל מתריסים חשמליים כל הבית אסלות תלויות דלתות מגנטיות בכל הבית, סטנגרט גבוה ביותר, ובמידה ואתה באמת מחפש מיני פנטהאוס אני רואה ביבנה את השלטים שיש להם עכשיו מבצע המיני פנטהאוס 5 חד' 140 מטר נטו + 21 מטר מרפסת החל מ-1.450.000 ואתה משלם 1.150.000 ואת היתרה אתה משלם לאחר 3 שנים ללא ריבית וללא הצמדה. אתה לא פראייר זה מחיר פצצה לעיר שהיא ב"חיתולים" שיש לה את כל היתרונות לצמוח.

אנונימי אמר/ה...

המון תודה בהחלט אבחן את האופציה בין חדש ,לבין משומש לעצב ולשפץ כמו שאני יודע. הטיפ שנתת בהחלט נשמע מעניין ואבדוק זאת יותר לעומק :-)

אנונימי אמר/ה...

הפראיירים לא מתים רק מתחלפים מי שרץ לקנות דירה ודפק את אילו שאין להם כסף לרכוש ברמות כאילו מצידי שילך להזדיין ושיאבד את כספו
על זה נאמר הקורה בור לחברו סופו שבו יפול
ולקבלני הכסף תיכף הבועה תתפוצץ לכם בפנים ואז תתחננו שיבואו לקנות פראייר מי שקונה דירה בשנה הקרובה תזהרו ותשמרו אל תגידו שלא הזהרנו אתכם

אנונימי אמר/ה...

אליהו התקשר אלי אורי אלוני 0547925925

אנונימי אמר/ה...

ומה יש לכם לומר היום בנושא?

אליהו לוי-ארנבורג אמר/ה...

זה מה שיש לי להגיד היום בנושא:

מה עוצר את יבנה מלכבוש את השוק?
ביבנה בטוחים שיש להם את כל התנאים להיות הדבר הבא: שכונה ירוקה שמציעה חלופה שפויה למחירי הדירות במרכז הארץ, עם דירות 4 חדרים ב-1.2 מיליון שקל, רמת חינוך גבוהה, מיקום מצוין ונגישות טובה ■ אז למה זה עדיין לא קורה?


http://www.themarker.com/markerweek/1.2075712

אנונימי אמר/ה...

איפה זה יבנה? הג'י פי אס לא מוצא.

אנונימי אמר/ה...

יבנה זו שיטה של המדינה להחזיר מאנשי מערכת הביטחון את כספי הפנסיה חזרה לקופת המדינה

פולינה אמר/ה...

קנינו בשלב ב של תדהר, ולמי שיש ספק שלב ג נמכר כולו באופן פרטי ללא מבצעים דירה דירה:)

אנונימי אמר/ה...

בתור יבנאי עם פעם 2 ברכישת דירה ביבנה ,את לא צודקת להכליל ובגלל פרוייקט כושל לטנף על כל העיר. תבואי ליבנה נקבלך בברכה תיראי חינוך ערכים אנשים ברמה אינטגרציה ויופי. נו אז מה את אומרת ?

אנונימי אמר/ה...

מאז החל שיווקה של השכונה החדשה ביבנה התווספה תחנת יבנה מערב (2 תחנות רכבת בעיר של 35000 תושבים בינתיים),תדירות הרכבת התגברה,העבודות בכביש אשדוד ת"א הסתיימו סוף כל סוף,התווסף נתיב תחבורה ציבורית בקטע מחלף חולות-צומת חולון.כל השירותים שלא ניתנים ביבנה ניתנים ברחובות הסמוכה.גם אני בתור תושב ר"ג נאלץ לעיתים להגיע לת"א וזה לוקח יותר זמן מיבנה לרחובות.אם אני מוכר את דירתי הצנועה והישנה בר"ג ב-1.1 1.2 מליון ש"ח אני יכול רק לחלום להשתדרג בדירה חדשה בר"ג.אם לוקחים בחשבון את הערים שבהם קיימת תנופת בנייה מואצת כגון פ"ת,יבנה אזי האחרונה בעיני עדיפה שכן זמן הנסיעה לת"א קצר יותר מאשר ת"א-פ"ת.אינני מזכיר כלל ערים אחרות בסביבת ת"א כגון ערי השרון וראשל"צ כיוון שהמחירים שם גבוהים משמעותית.שתהייה לכולם שנה טובה וגמר חתימה טובה.

אנונינימית שואלת אמר/ה...

קראתי ובאמת הופתעתי מהמידע. אנחנו מעונינים בדירה חדשה בראש העין. האם מישהו בקיא האם כדאי והאם כדאי לרכוש שם דרך תדהר שבנתה ביבנה?

אנונינימית שואלת אמר/ה...

אנחנו מעוניינים לרכוש דירה בפרויקט החדש של תדירה בראש העין. האם מישהו יכול לספק מידע האם זה הולך להיות כמו ביבנה?

אנונימי אמר/ה...

כל כך הרבה רוע יש כאן נגד אנשים, שחלקם לפחות תרם את מיטב שנותיו וכל יכולותיו למען בטחון מדינת ישראל ואזרחיה. עצוב.
שנים, כשטחנתי משמרות והקרבתי את חיי המשפחה שלי, בעת שמסביב שקקו החיים וצחקו האחרים על הפראיירים שמשרתים בצבא, האמנתי שאני עושה שירות ראוי וערכי, והנה מתברר כי עשרות שנות מאמץ וחיים הפכו בעיני חלק מהמטקבקים ליזמות נדל"נית כושלת בפרוייקט שאפילו לא רכשתי בו דירה. האמת? עצוב לי שזהו עולם המושגים שלכם
קונקרטית להתייחסות הכוללת לסוגיית הדיור בכלל וליבנה בפרט - הבלוג ככלל נראה לי רווי באינטרסים, מגמתי, נקודתי, טועה ומטעה - הגישה צריכה לבחון מגמות ארוכות טווח, להציב מגמות אלו מול פרוייקטים דומים, כולל אלו שחבר מעורבת בהם, תב"ע, תמ"א ויישומם. חבר חתומה על פרוייקטים רבים ומוצלחים בכל רחבי הארץ במשך עשרות רבות של שנים, ומכיוון שמרבית הרוכשים עשוט זאת עבורם או עבור הילדים שלהם, אני מאמין שתוך פרק זמן לא ארוך יתברר, כי הרפש שנשפך כאן בשפע יתפוגג, ובמקומו תעמוד סביבת מגורים איכותית, המיועדת לאנשים צעירים ברובם, עם מערכת חינוך מעולה, אזור תעשייה מרשים, נגישות נוחה לרוב חלקי הארץ ושכנים טובים

אנונימי אמר/ה...

נגדים זה המיץ של הזבל של החברה הישראלית. הקצינים בסדר. נגדים אוכלי חנם

אנונימי אמר/ה...

אז אנחנו כבר ב2014 ואין כול שינוי במחירים, ווהפך הוא הנכון המחירים באמת עלו מ2011 לפחות ב20 אחוז
השכונה מדהימה מלא זוגות צעירים משקיעים בכול האזור בונים קניונים מתחמי קניות סופרים מסעדות אפילו פותחים פאבים... יהיה בסדר מי שקנה דירה ביבנה מתכוון לגור שם ולכן זה לא כזה משנה מה יהיה מחיר הדירה בשלב זה או אחר
בוא נגיד שדירות שנקנו שם במיליון וחצי אז יעלו מיליון ארבע מאות מיליון שלוש מאות (5 חדרים) וזה במידה שבאמת יהיה שינוי וירידה במחירים עדיין לא כזה נורא והלוואי שהמחירים ירדו ואנשים שלא יכלו לקנות יקנו .
בכול מקרהכ באמת אחלה שכונה ואחלה אנשים (כמעט כולם מחולון בת ים וראשון)

Lola li אמר/ה...

האם אתה מחפש חיתולים אקולוגיים? אנו מספקים חיתולים אקולוגיים בכל רחבי הארץ. ניתן גם לבקר אותנו באינטרנט ולשלוח את השאילתה שלך. מוצרים אקולוגיים זמינים באופן מקוון באתר האינטרנט שלנו. תודה על הפרסום נחמד שלך ......

אנונימי אמר/ה...

ממרחק הזמן ניתן לומר שכותב המאמר לא ממש ידע על מה הוא מדבר.
בינתיים יבנה היא הצלחה והמחירים רק ממשיכים לעלות.
מי שהקשיב בזמנו לכותב המאמר ולדומיו - בוכה ומקלל אותם היום...

אנונימי אמר/ה...

היום כבר אמצע 2015 אני עובר וקורא את ההודעות מ 2012 אנשים היו סקפטים על המקום והמון השמצות ...
אבל תראו היום המקום אש ! מבוקש יפה ומקסים וכמובן שהמחירים עלו בטירוף !
:-) מה שנקרא צוחק מי שצוחק אחרון

אנונימי אמר/ה...

אכן יבנה הירוקה הצלחה.מחירי הדירות ממשיכים לעלות ואוכלוסיה איכותית ממשיכה להגיע .כותב המאמר והמקטרגים צריכם לאכול את הכובע או לאכול את הלב ולהמשיך לקטר.

הוסף רשומת תגובה