שרון עידן

הריבית ב 2.5% - פרשנות מאת שרון עידן
שרון עידן
פישר הוריד שוב אתמול את הריבית. תחזיותיי שהריבית תגיע לסביבות הארבעה אחוזים, התבררו כמוטעות.רבים נהנים להזכיר לי זאת, ואני מקבל זאת באהבה. אבל האם אלו הם באמת פני הדברים?
בבחינה טכנית, כאשר הצפי של הרבה אנליסטים וכלכלנים להמשך עליות ריבית היה בשיאו, פני הכלכלה היו ורודים. לא דיברו על משברים, לא באירופה ולא בכלל – והיתה מגמת התאוששות כללית. נדמה היה שהמנוע מתחיל לעבוד. מאז, פני הכלכלה העולמית וכמובן גם הישראלית השתנו ללא הכר. האם היה עולה בדעתכם שפישר יקפיץ את הריבית בחצי אחוז בבת אחת, אם היה יודע או משער שיזגזג כלפי מטה, חודשים אחרי? כמובן שלא.


שוק הנדל"ן הפך לעניין של מלחמה פסיכולוגית קשה
שרון עידן
אני לא תמים, זה לא החל אתמול וזה היה כך תמיד. אבל לא בשיעורים האלה ולא בהיקפים האלה
כתב כאן ביום ד' יבגני ידידי, ואני לפני מספר שבועות - שלמעשה אנו עדים עכשיו, לצו 8 מטעם כל בעלי העניין, על-מנת לשכנע אותנו לחזור למשרדי המכירות. חשבתי שכדאי לשים קצת זרקור על התופעה - ולמה? בדיוק משום שלכל בר דעת הרי ברור מה קורה. השוק בבעיה קשה, ומנסים לצוד ולשכנע את המתנדנדים לקנות. עכשיו אפתיע אתכם: אין לי בעיה שייקנו, הם לא מעניינים ולא באמת משחקים תפקיד. תמיד יש "ידיים חלשות" וכאלה שמתפתים להכנס כשהשוק כבר יורד. הרציונל שלהם פשוט. הנה לא קניתי בשיא. אני כבר קונה 10-15% מתחתיו. מה כבר יכול להיות? אני לא אהיה כמו ההם משנת 2010. מקסימום, גם אם שילמתי טיפה ביוקר, עדיין קניתי כבר ב"בטן" וכשירד.

פרשנות לנתוני המכירות של שיכון ובינוי לשנת 2011
שרון עידן
כפי שנאמר גם בגלובס, "שיכון ובינוי" היא אכן ברומטר לשוק הנדל"ן. אולי לא יודו בפניכם בעלי העניין, אבל היא ה-ברומטר. בה"א הידיעה. לא הלמ"ס, גם לא האוצר. בכדי לדעת מה עובר על הקבלנים ועל היזמים של שוק היד הראשונה, דירה מהניילונים מקבלן, אין כמו שיכון ובינוי.
לכן, כדאי לשים לב טוב טוב לנתונים.ראשית, החברה פרוסה היטב בכל הארץ ולא ניתן לפיכך לטעון שה"קיפאון" הוא חלקי. נכון, תמיד יש מקומות שחוטפים יותר וכאלה הנפגעים פחות, אבל ידידיי, השוק חולה ממטולה ועד אילת. שנית, ירידה של 27% בשנת 2011 חוטאת כמובן לאמת. הירידה בת עשרים ושבעת האחוזים (!) למעשה החלה ממשית במהלך חודש יוני


אנשים לא מחכים "לראות מה יהיה"
שרון עידן
בטור הראשון שכתבתי בשנת 2011, והתפרסם בראשית ינואר אותה שנה,כתבתי ששנת 2011 היא שנת הסבלניים. אלה שיש להם אויר בריאות. סבלנות. כתבתי אז, ששנת 2011 תוכיח למעשה את מה שהתרענו עליו מחודש מארס 2010, העובדה שהשוק בועתי, יקר, פשוט לא רציונאלי. אני חושב, שבטור האחרון שלי בשנה זו, אין עוד ספקות, מי שחיכה – הרוויח. מי שקרא את הטור בראשית השנה, למעשה חסך סביב ה-15% ויותר מהמחיר שהיה עליו לשלם רק לפני שנה. תעשו אתם חשבון כמה זה יוצא ממיליון וחצי שקל.


סבא בישל דייסה
שרון עידן
פישר משמש בימים אלה, כחזאי התורן. ממרום מגדלו, הוא רואה עננים שאנחנו רק מרגישים. כולנו רואים איך מדי יום עולים דיווחים על פיטורין, האטה, עצירה והסדרי חוב. שמי הכלכלה קודרים, והחזאי התורן רואה היטב את העננים.יתרה מזאת, המצב בשטח, כנראה, חמור הרבה יותר ממה שנדמה לנו. ופישר – מודאג.צריך לשים לב, מה קרה ב48 השעות האחרונות. האמירה של פישר, לשר אטיאס, כפי שפורסמה באמצעי התקשורת, הרימה לא מעט גבות. אותי אישית היא הרגיזה. באיזו זכות, מתערב בכלל נגיד בנק ישראל בשחרורי קרקעות? זה לא תפקידו.

זה לא אני – זה אתם

שרון עידן
קבלנים, זוהי שיחת השכמה!!
שלום קבלנים יקרים. מה שלומכם? שאלה זו, כמו גם כתבה זו דואגת לשלומכם, ללא שמץ ציניות. למרות השנאה כמעט, המופנת לעברכם מחלקים גדולים של העם, אני חושב, כמו רבים שאתם קטר כלכלי חשוב. חשוב מאד. טוב שאתם פה, ואני רוצה אתכם חזקים. ללא פשיטות רגל, נפילות, והתרסקויות. לכן מפריעה לי פעם אחר פעם, היכולת שלכם לחשוב, במתכוון או שלא, שמרבית העם טיפש כל כך. חלקים ממנו, ולצערי, אכן כאלה, כמו בכל עם, אבל מרביתו –ההפך הגמור.

גיוס מילואים כללי במלחמת הנדל"ן
שרון עידן
8 נובמבר 2011
מי שזוכר את שוק הנדלן של לפני שנה-שנתיים?בודאי משתומם נוכח מתקפת הנדל"ן של השבועות האחרונים. כן. רק שבועות. זה נראה אומנם ארוך, אבל כבר אי-אילו שבועות, או חודשים מועטים, שמתקפת הנדל"ן הרימה הילוך וראש. בכל חור כתבות, ידיעות, סדרות, עיתונים, פרסומים, רק בואו לקנות דירה. באמא'אמא שלכם, תקנו. יש לנו אלפי יחידות למכור בחדרה, בבאר יעקב, נס ציונה, אלפים, ועוד רבבות בדרך לבניה. תקנו באמא שלכם, בחיי –רק יעלה . הנה תראו, עוד סרט, עוד כתבה, עוד פרשנות, עוד סדרה, פליזזזז אל תהיו עקשנים, עזבו אתכם מגדרות, תחזרו להיות מטומטמים, נו – כמו אז ב2010, שלקחתם מיליון שקל משכנתא, רק מיליון, בשביל לגור בפתח תקוה, באיזה קרית הסביונים הלבנבנים. נו, כמו אז!....

האם תהיה מפולת בנדל"ן ?
שרון עידן
9 אוקטובר 2011
מדי יום מצטרפים אלינו, ולהערכתנו עוד ועוד מנתחים שונים.מבדר כמעט לחשוב שרק לפני שנה-שנה וחצי, הקולות היו בעליל אחרים. מי דמיין ירידות? אנשים לא קיבלו רשות לדמיין "התמתנות בעליות". זו גם הייתה הטרמינולוגיה – אולי, רק אולי, הבטיחו לנו הנדיבים, התמתנות בעליות. לא 20% בשנה, רק למשל 9% עליות בשנה.עדיין מפלצתי, לא הגיוני, אבל אפילו אלה היו כותרות די חריגות. ירידות??? מי בכלל חלם. אבל עברה שנה, ועוד מחצית, והמצב הפך להיות שונה. כבר לא מדברים על התמתנות העליות. מדברים על ירידות מחירים. כולם. אלא שחלקם מבטיחים שהירידות יהיו מתונות ו"רק" עד 30%, ולא כמו שמפחידים את הציבור. "רק 30%". לשפשף את האזניים, העיניים, ומבחינת מי שקנה בשנתיים האחרונות, גם את המצח.


הצעד של פישר חסר כל משמעות לתחום הנדל"ן

26 ספטמבר 2011
תבינו ידידיי. כתבתי לפני חודש, כשדובר על ההעלאה האפשרית, שמצידי שיוריד. שאם היו שואלים אותי – שיוריד ואף ייקל על בעלי עסקים זעירים וכדומה.אין משמעות להורדה של רבע נקודה, וגם לא של עוד רבע או חצי.הייתה לכך משמעות אדירה, ממש עצומה – לפני ההגבלות הדרקוניות של בנק ישראל, ששיאן היה במאי האחרון; מה שבעצם קרה – פישר ניתק את הנדל"ן משאר המשק, בכך שייקר מרכיבים ספציפיים לתחום, הכריח את לווי המשכנתא לקחת מינימום של שני שלישים בריבית צמודה מדדית, או קבועה, ומקסימום בריבית משתנה של שליש בלבד. תוסיפו לזה את העובדה שבכדי לרכוש דירה, צריך להביא עוד הון של 40% מהבית, ותבינו, תפנימו, תכניסו לראש – זה לא ישנה. פשוט לא ישנה.


ספינולוגיה (למתחילים....)

18 ספטמבר 2011
נתחיל בהתחלה. הקיץ, שעומד להסתיים בקרוב, היה קיץ שונה. קוטג', נדל"ן, אוהלים, שופרסל, לאנשים פשוט נשבר. פשוט נמאס. סחטו להם את הצורה, אמרו ש"אי אפשר אחרת", ובסוף, לעם נמאס. חברות גדולות במשק , שפשוט נשבעו שאם הן יורידו ולו במעט, הן יפסידו, מבינות שהעם פחות מטומטם מבעבר. שינוי תודעתי קוראים לזה.


זו בכלל לא שאלה של מיצמוץ

30 אוגוסט 2011
נתחיל מהסוף, כהרגלנו; פישר לא העלה ולא הוריד את הריבית. אחד הספינים החביבים מבית מדרשם של לא מעט כלכלנים, במיוחד מבתי השקעות שרוצים לתדלק את הבורסות, זה עניין הורדת הריבית. לא שזה בלתי אפשרי, אבל זה לא סביר. הריבית תעלה, לאט יותר, לא נראה לי שתרד, ובגדול בארבעת החודשים הקרובים תהיה די סטאטית, אולי עם עוד רבע נקודה למעלה.


..........חכו..........

20 אוגוסט 2011
זהו, התהפכה הקערה. תכלס, כולם ידעו שזה יבוא.ניסו להכחיש עד הסוף, ניהלו מלחמת מאסף, אבל היה ברור ששוק שעלה בשיעורים הזויים, ירד. ולא  - לא בחמישה אחוז. כדאי לדעת: המצב בשטח חמור בהרבה מה שאתם שומעים ורואים.ראשית דבר, כל הנתונים שנתחילים לזרום, והם יותר מברורים, מתחברים לתחושת הבטן של כל מי שמצוי בשוק, אבל יותר מזה, הם משקפים את המצב של לפני מספר חודשים. הרבה לפני מאהלי המחאה, הרבה לפני שיא עליית התודעה.


סופר-טאנקר

3 אוגוסט 2011
הרבה הסתייגויות יש מהחוק הזה. אומרים עליו, שכמו שהסופרטאנקר המקורי בא לכבות את השריפה בכרמל, אחרי שכבר חיסלה השריפה כל חלקה טובה, כך גם החוק דנן, בא באיחור, ולא באמת יעזור.אני יודע שזה לא אופנתי – והנושא רגיש ,אבל זו דעתי: חוק הווד"לים , לפני הכל עדיף על אי חקיקתו. נכון, הוא מלא בבעיות, אבל האלטרנטיבה, ידידיי – היא כלום. זה לא שיש או באמת יהיה משהו אחר, טוב יותר. מה שישאר זה רק חידלון.


הטבעת מתהדקת מיום ליום
1 אוגוסט 2011
למעט כמה תמהוניים חביבים, כולם מרגישים מה קורה. כל יום ,כל שעה, יש כתבה או ידיעה המבשרת על עוד מסמר חלוד בארון המתים ששמו בועת הנדל"ן של 2009-2010. אני כותב את השנים האלה, כי למרות הלמ"ס – אלה היו השנים שמי שקנה בהן קנה במחירי השיא ועמוק אל תוך המומנטום העולה בצורה קיצונית. גם היום לא מומלץ לקנות, אבל תתפלאו, היום עוד אולי אפשר יהיה למצוא מציאות ואנשים לחוצים, שחייבים להיפטר מהדירה. אבל כמובן, חכו. זה רק הפרומו.כמה נקודות מהימים האחרונים
27 יולי 2011
אמר היום ירון זליכה, בראיון לגל"צ שפישר למעשה דפק פה דור שלם, לעשרות שנים. דור אבוד. בגלל הורדת הריבית בזמנו לאפס, למעשה התפתחה הבועה בנדלנית למימדים מפלצתיים, ושאבה לתוכה בכל מחיר את מי שצריך או לא צריך היה לקנות. המצב מעניין. בישראל למעשה קורה משהו חריף בימים אלה.

מה הבעיה?
25 יולי 2011
נתחיל מהסוף. שוק הנדל"ן יגמור בירידות מחירים חדות. מה שאתם שומעים. זו השורה התחתונה. יש כאלה שלא אוהבים אותה, יש כאלה שמחכים לה. אבל זו השורה התחתונה; שוק הנדל"ן, כולל בגוש דן, יגמור בירידות מחירים ניכרות.זה לא יקרה בגלל ההפגנה המהממת אמש, אבל היא לא תזיק. זה יקרה רק מסיבה אחת. אותה סיבה שתמיד הייתה רלוונטית בשנים האחרונות, הנגיד סטנלי פישר. מי שנתן הוא מי שלוקח. השריפה בתחום החלה בגלל ריבית אפס ממשבר שפסח עלינו, הצית את השוק כאילו אין מחר. בשיאה, הבועה שאבה לתוכה רבבות קונים עם משכנתאות 100% בפריים, שהיה בין חצי אחוז לאחוז. זמן די ממושך. במקביל, דירה גם הפכה לתחליף פק"מ בדיוק מסיבת הראי. כלומר: ריבית נמוכה, פק"מ לא נותן כלום, נקנה דירה


מכתב ליבגני היקר
26 יולי 2011
ידידי היקר, לפני שנה ושלושה חודשים, שוטטתי בדסק גלובס, כקורא מן המניין, ונחרדתי לגלות שם אנשים, שכל עניינם היה הנאה צרופה ובלתי מוסתרת ממצבם של הצעירים בישראל בתחום הדיור. נכון, הם עטפו את זה בכל מיני צלופנים וסיסמאות, חלקן מדויקות חלקית, חלקן הזויות, והשתדלו להעניק לכך נפח מקצועי, אבל השורה התחתונה הייתה אחת. המחירים רק יעלו, ובהרבה, להרבה שנים. אנשים יקנו ויקנו ויקנו. אין קשר לריבית, אין דירות, בלה בלה בלה


כמה נקודות למחשבה והבהרה
17 יולי 2011
הצטברו כמה עניינים מעניינים שנמצאים פחות או יותר על סדר היום, אז רציתי לכתוב לכם את דעתי עליהן. בקליפת אגוז: מה הסיפור של הלמ"ס? מחאת הדיור ברחוב רוטשילד, פתח תקוה, או תופעת אם-המושבות


רק היום, רק היום!!!
13 יולי 2011
כשראיתי את השילוב של הגינדי מנסים למכור דירות בסופר, זה כבר היה יותר מדי, וזה מיד הציף בי את הרצון לחזור על מה שאולי בשביל רבים מאיתנו מובן מאליו, אבל חשוב תמיד לחזור להדגיש אותו.כשראיתי את הכתבה, הרגשתי עלבון. בעיקר בשבילם.לא צריך לראות את התגובות הברורות בסופרמרקט של הלקוחות

SHOWTIME
11 יולי 2011
עברנו את אמצע שנת 2011, ונדמה לי ,שמי שיקרא את הכתבות, ובעקר מיני הפרשנויות, שכיכבו רק לפני שנה, ישפשף את עיניו.איך עברנו ממצב, שבו המנטרה היחידה שהייתה היא שלעולמי-עד יעלה, כי אין מקומות, ואין מגרשים, ואין ואין ואין, למצב בו שמענו על התייצבות מחירים, ולבסוף, אף "ירידות קטנות, אחוזים בודדים". קראתי לזה פעם אבולוציה. אכן כך.


כבר לא המדינה של קשקשתא ודודלי
27 יוני 2011
בימים אלה עוברת מדינת ישראל משבר קשה. אני כותב "בימים אלה", אבל מדובר על כמה שנים זוחלות, ששיאן כאן. כאן ועכשיו. הטור היום לא יהיה על נדל"ן, אבל בסופו, כל כולו על נדל"ן. משום שזה מה שקרה לנו כחברה.


על כותרות, ספינים, וחוסר הבנה
20 יוני 2011
כמעט טיפשית. מעידה על הרבה חוסר הבנה. בלה בלה בלה, והמשכנתאות בריבית משתנה במאי עלו בX... וייקח זמן עד ש"יחלחל" לבנקים דברו של פישר. (קרי, מתן של עד 33% מהמשכנתא, בריבית משתנה). עד כאן הכותרת, מכאן למציאות.


אז אמרו לכם ...
12 יוני 2011
פעם מזמן, כשהכל היה שפוי יותר מסביב, והיינו ילדים, היו אקסיומות ברורות. אם אמא רצתה שנאכל את הבננה, למרות שהיא כבר לא משהו, אז ה"שחור" היה דבש.תאכל את זה – זה כמו דבש. זה הכי טעים.


מה שזול – יקר
26 מאי 2011
במשך השנים, למדתי תובנה מעניינת. מה שזול, תמיד יקר.
למה הכוונה? --- מכירים את זה, שמתפתים לרכוש איזה תנור כי הוא במבצע? אתה מגיע לרשת החשמל המסוימת, כי צריך תנור. הקודם מת.


 כל השאלה, כמה סבלנות יש למי שקונים  
 4 מאי 2011
המחירים יירדו, ולא ב5%.. אל תדאגו.
כל השאלה, כמה סבלנות יש למי שמחפשים דירה. מי שיש להם, ייהנו. אז מה קורה?


על מנופים וריביות 
 20 אפריל 2011
פעם היה לי סיפוק לקרא טוקבקים. זה עניין אותי רעיונית. במשך הזמן, התחביב נעלם.
בין אם זה בגלל הקללות והגידופים, לעיתים קרובות אישיים, בין בגלל שזה חוזר על עצמו, בקיצור, כמעט מיציתי. קורה שאני קורא פעם ב...

בטח שמתם לב
10 אפריל 2011
החגים כבר פה. כמו גם שנת 2011. השנה שבה תיגמול הסבלניים החל. בטח שמתם לב, שהגלים בים הנדל"ן משתנים ללא הכר.בואו נעשה קצת סדר בבלאגן, ונאיר כמה דברים.


נו, אתם מריחים שינוי באוויר? 
30 מארס 2011
תמיד יהיו תתרנים, אבל מי שאפו אינו סתום, שם לב איך השתנתה לחלוטין תנועת המטוטלת.
מסביבת עבודה של כמה תמהוניים שזעקו בועה, לקול צחוקיהם של השמנים שנהנו ממנה, הפכנו היום לדוברי הרוב. כולם מדברים על בועה. כולם. אפשר לקרא לה בהרבה שמות, אבל אין מי שחושב כיום שהמחירים הגיוניים.


תהליכים שקשה לראות
7 מארס 2011
כתבתי בכמה הזדמנויות בעבר, ששוק הנדל"ן משול לספינת ענק, שמהרגע שהקברניט לחץ על כפתור לשינוי כיוון, לוקח זמן עד שהשינוי מתבצע. לא, לא שאני חושב שיש כפתור כזה בשוק הנדל"ן, והלוואי והיה, אבל אחת התופעות המדהימות בשווקים כלכליים – היא העובדה שלפעמים החגיגה מתרחשת עד הרגע האחרון, ואיש לא מבחין בפרטים הקטנים.

הרהורים על 2011 
 23 פברואר 2011
הנה נפתחה לה שנת 2011, כמו הדרמה קווין הכי גדולה בסביבה. הרבעון הראשון שלה, "הערבי" משנה סדרי עולם.


נתוני אמת – רבעון 4 של 2010 
  14 פברואר 2011
ראשית נאמר כך, הרבעון הושפע מאד מקונים שניסו להספיק לרכוש לפני גזירת מס הרכישה הכפול שנכנס לתוקף בינואר..


שנת 2010 נגמרה 
 10 פברואר 2011
הנה התבחבשנו עוד קצת עם נתוני דצמבר, הלמ"ס אמר ככה, השמאי הממשלתי אמר ככה, ו2010 מתה. 2011 –שנה שונה.


ישראלים לא פראיירים. האומנם? 
 28 בינואר 2011
כולכם מכירים את המנטרה הידועה.
ישראלים, בנדל" ן ובכלל –לא פריירים!!! הם לא ימכרו בהפסד.


שעת לשון עם עו"ד שרון עידן - המילה "נשך" 
 24 בינואר 2011
ברית היא שפה מעניינת. מתפתחת. הסלנג חודר לשפה, מתמזג לתוכה, ומה שפעם נראה מסעיר, היום כבר בלקסיקון וקצת מזקין ("מגניב" למשל?)
לכן תמיד מדהימה אותי חכמתם של חז"לנו. ועוד קודם לכן, בכלל של אבותינו. 


בלעדי לבועת נדל"ן: נתונים ראשוניים על חודש דצמבר 2010
 22 בינואר 2011
כפי שהדגשתי לא מעט, יש לנו מקורות מהימנים רבים, ולפיכך אנו מעדכנים אתכם על חודש דצמבר בקלים אגוז
מס שבח- הוראת שעה דחופה
17 בינואר 2011
שלום חברים, לפני שאכתוב לכם על עיקרי הפטור המסתמנים במס שבח, כמה ידיעות קצרות, ואחריהן הסבר על מהו המס. אני לא כותב על מדרגות מס רכישה, כי לדעתי הן לא חשובות, אך בגדול הוא הוכפל כמעט, תוקף רטר' מאחד בינואר.

אז מה היה לנו?
14 בינואר 2011
מוסף מיוחד –ה"תירוצים"בועת נדל"ן מסוכנת בישראל 
12 בינואר 2011
גבירותיי ורבותיי היקרים, הפוסט הזה נועד לתת מענה -לכל מי ששואל את עצמו האם יש בועה בישראל. מדי פעם נעדכן אותו- אבל- התשובה היא: י-ש בועת נדל"ן חמורה בישראל!!!אז מה היה לנו?
6 בינואר 2011
הרהוריי על ימים מטורפים

שנת 2011 - שנת הסבלניים 
4 בינואר 2011
זהו. תמה שנת 2010, שנת הרגולציה הקשה. מה לא היה בשנה הזו... קשה לספור וקשה להיזכר. אוקיאנוס של ענייני נדל"ן שסיומם, גם היום לא נראה באופק.אז מה היה לנו?  
31 בדצמבר 2010
עוד שבוע – עוד תובנות. כל יום שעובר, עוד ענן מתפזר. חטיבת המחקר של בנק ישראל מתבכבשת היום בהגדרה של מהי בועה...האם אנחנו שם. אם נראה המשך עליה, אזי זו תהא בועה –לדידם. שויין.


140,000 דירות ריקות בחלם 
26 בדצמבר 2010
מאה וארבעים אלף. אתם שומעים טוב? מאה וארבעים אלף. סגורות, חלקן נטושות, חלקן משמשות את קלוד או את אווילין שבוע וחצי בשנה. חרות במחלוקת בין יורשים. אחדות כנראה סגורות סתם. כן, סתם.


אז מה היה לנו?
23 בדצמבר 2010
הלחצים מטעם גלובס נמשכים, שאשוב לכתוב. השבוע היה זה עדי בן ישראל, כתב בכיר ומעורכי האתר שצלצל וניהל איתי שיחה ארוכה. לזכותו, ולזכות דורון אביגד ייאמר מיד, הם אנשים נהדרים, חיוביים וכאלה שחבל שלא יצא לי לראות קודם לכן בפלטפורמה.

אירלנד
מחר חברים, נסכם עוד שבוע נדל"ני סוער.
הסערה כבר ברור –הולכת לכיוון אחד, ושוב, חכם מי שחיכה.בינתיים –כמה שורות על המתרחש היום/אתמול.כולכם ודאי ראיתם מה פישר אומר בחדרי חדרים, בבנק ישראל. הוא אומר –יש בועה, והוא חושש מכך שהירידות יהיו כאלה, שאנשים לא יוכלו להגיע אפילו להון העצמי של המשכנתא.

השכירויות יעלו? 
19 בדצמבר 2010
אז בטח שמתם לב, שלא משנה מה עושים, מה נאמר, מי הדובר, או מה הדבר, אחרי סדר גודל של ח"י דקות, יעלה הפרשן התורן ויזעק בקול גדול "זה רק יעלה את השכירויות".


אז מה היה לנו?
16 בדצמבר 2010
כך שאלו ה"גששים" וכך נשאל אנחנו מדי סופ"ש.
היו לנו סילוק נאה מגלובס, שהוליד בלוג יפהפה שעורך ידידי יבגני צצל.נשק יום הדין - פצצת האוצר למשקיעי הנדל"ן
16 בדצמבר 2010
בדרך כלל, כאשר אנו שומעים מה לאוצר יש להגיד, דקה לאחר מכן השמאי התורן והאינטרסנט הנבחן זועקים "אקמול". היום הם קיבלו עירוי דם לוריד, חשש למחלה סופנית----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*אין בתוכן באתר זה משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן באתר זה אינו מתיימר להיות מדויק ו/או מקיף ו/או עדכני, והשימוש בתכנים המופיעים באתר זה הינו על אחריותו הבלעדית של הקורא. המסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד ואין הנהלת האתר אחראית במישרין ו/או בעקיפין לתוצאות העלולות להיגרם כתוצאה מהסתמכות על תכנים אלו, שאינם באים במקומן של חוות-דעת ו/או עזרה מקצועית. כמו-כן, אין הנהלת האתר אחראית, בשום צורה שהיא, על מהימנותו ושלמותו של המידע המפורסם כאן.הכותבים כותבים בהתנדבות מלאה, ואין לראות בתכנים משום המלצה, אמת מוחלטת או אמת כלשהי, או ראייה למצב - אלא דעתו הפרטית והבלתי מחייבת של הכותב